חנויות איקומרס ותרומתן להכנסה פסיבית

ECOMMERCE הוא כינוי כולל לכל מסחר שמתבצע אונליין – באמצעות רשת האינטרנט. כל חנות שמבצעת מכירה דרך הרשת מבצעת פעולה של ecommerce. אך למעשה, כל החלפה של כספים אונליין – למשל באמצעות PayPal – נחשבת כזו.

יתרונות ה-Ecommerce

לביצוע עסקה באמצעות חנות אונליין יש כמה יתרונות עבור המוכר ועבור הלקוח. מבחינת הלקוח, הוא יכול לבצע את הקנייה מכל מקום ובנוחות של הבית שלו. הוא יכול להשתהות בהחלטה על הקנייה במשך כמה זמן שהוא רוצה, ויכול לבקר באותה חנות מספר פעמים בטרם הקנייה. הוא יכול גם להסתמך על ביקורות גולשים אחרים ולבצע מחקר מעמיק יותר לפני שהוא מבצע רכישה.

מבחינת המוכר, היתרון העיקרי הוא אפשרות לקבלת הכנסה פסיבית קבועה באמצעות השירותים או המוצרים שהוא מציע. הכנסה פאסיבית היא כל הכנסה שמגיעה מנכס (דיגיטלי או ממשי) הכרוכה בביצוע מאמץ מזערי או בהשקעה ראשונית חד פעמית.

מעוניינים לבחון את התאמתכם ולהצטרף למהפכת הסחר הדיגיטלי? השאירו פרטים ואחד ממנהלי הסחר שלנו ישמח לסייע בבדיקת התאמתכם.

חנות דיגיטלית – מקור להכנסה פאסיבית

חנות ecommerce מאפשרת לבעלים שלה תזרים קבוע של הכנסות פסיביות. החנות המקוונת המוכרת ביותר אולי כיום ברשת האינטרנט היא Amazon. Amazon היא פלטפורמה שבאמצעותה ניתן למכור ולקנות מוצרים מכל הסוגים כמעט. מכירה באמצעות חנות זו מאפשרת לקבל הכנסה פאסיבית, אך ישנן פלטפורמות רבות אונליין שמאפשרות הכנסה מסוג זה.

כאשר מוכרים מוצרים או שירותים באמצעות חנויות ecommerce, יש צורך בהשקעה ראשונית. אם המוצרים זקוקים לשילוח כדי שיגיעו לקונה, יש צורך בביצוע הסידורים הנדרשים לכך. ראוי לציין כי ישנם מוצרים שניתן למכור שהם דיגיטליים לחלוטין ואינם זקוקים למערך שילוח.

הסיבה שמכירה דרך האינטרנט יוצרת הכנסה פאסיבית משמעותית היא שהמוצרים או השירותים זמינים לקנייה כל העת. אין צורך, עבור המוכר, לנכוח פיזית בחנות שלו או לבצע פעולת מכירה אקטיבית כלשהי. חנות הecommerce פעילה ברשת כל הזמן ויכולה לייצר הכנסה גם בזמן שהמוכר ישן, לדוגמא.

הכנסות פאסיביות יכולות לבוא גם מנכסים שאינם דיגיטליים, כגון השכרת נכס נדל"ן. אך מכירה בחנויות  דיגיטליות נחשבת לפשוטה יותר ועלותה נמוכה יותר ממקבילות שאינן אינטרנטיות. המכירה מצריכה מוצר או שירות המוצע ללקוחות אפשריים, אך מרגע שהכנה ראשונית בסיסית מתבצעת – החנות יכולה להביא לזרם קבוע של הכנסה.

נגישות